Články závodu Tajemství Kočičího hradu

Zpět na závod Tajemství Kočičího hradu

Na co se připravit

Článek Na co se připravit

Radomír Staš (Ježek) | Tajemství Kočičího hradu | 22.03.2017 12:33 , aktualizováno: 16.05.2017 14:17 r

Svojsíkův závod je záludný v tom, že se na něj nejde vždy 100% připravit a některá stanoviště prostě přinese sám život a jejich řešení prověří jaká jste parta. Štěstí však přeje připraveným a proto dáváme k dispozici zadání stanovišť závodu.

Závod se bude skládat ze 3 modulů: Před závodem, Závod, Zpětná vazba

Modul "Před závodem"

Jde o část závodu, na kterou se s družinou můžete vrhnout hned. Z našich zkušeností bývá dost často rozhodující, protože prokáže, jak družina funguje na svých schůzkách.

Zadání: Vytvořte s družinou plakát o minimální velikost A2 o vaší družině.

Povinné prvky (jejich přítomnost bude hodnocená) plakátu jsou:

• medailonky všech členů
  • pokřik a název družiny
  • skautský znak/logo
  • v čem jsme jedineční jako družina
  • "kočka" a "hrad"

Plakát musí být vytvořen ručně (dílčí části mohou být tištěné - fotografie, grafika) a musí obsahovat "otisk" všech členů, aby bylo jasné, že na něm všichni spolupracovali.

Zpracování a originalitu necháváme jinak na vás. Dejte si na něm záležet. Po závodě bude moci zdobit tento plakát vaši klubovnu, tak ať na něj můžete být hrdí.

Modul "Závod"

Modul závod bude obsahovat 8 disciplín:

• První pomoc - maskovaná zranění (vlastní lékárnička na jednodenní výpravu)
  • Orientace v mapě a terénu - práce s mapou, buzolou a navigace v terénu (vlastní buzola)
  • Šifry a hlavolamy - (vlastní psací potřeby)
  • Vaření v přírodě - od ohniště, tvorbu závěsu kotlíku po uvaření (vlastní kotlík a nářadí - sekyra, pila, nůž, provázek)
  • Krizové situace - aneb co když se na výpravě v terénu něco stane
  • Překážky a kooperace
  • Příroda a všímavost v ní
  • Včasný návrat - trať má cca 6km volným terénem, jen ty zdatné družiny získají bodové ohodnocení
  • další doporučené vybavení člena družiny: uzlovačka, psací potřeby

Více netřeba vědět. Názvy stanovišť se vzhledem k tématu mohou kosmeticky změnit. Pokud by došlo ke změně nějaké disciplíny, všechny přihlášené družiny na to budou upozorněny.

Za vedení závodu Ježek - Radomír Staš (Bojkovice)