Články závodu Základní kolo SZ pro střediska přímo podřízená JMK TGM

Zpět na závod Základní kolo SZ pro střediska přímo podřízená JMK TGM

Předstartovní informace

Článek Předstartovní informace

Milan Šemora | Základní kolo SZ pro střediska přímo podřízená JMK TGM | 22.02.2019 10:22 , aktualizováno: 22.02.2019 10:34 r

Předstartovní informace s pravidly závodu a použitými moduly

Základní kolo ve Slavkově u Brna

Předstartovní informace pro účastníky

Termín závodu: sobota 30. března 2019

Místo konání: město Slavkov u Brna a jeho blízké okolí

Startovné:

120 Kč na účastníka, který přijede v sobotu, případně v pátek, ale nevyužije pro přespání klubovnu, nýbrž svůj stan.

160 Kč na účastníka, který přijede v pátek a bude spát v klubovně.

Vedoucí oddílu (doprovod) není povinen platit žádný poplatek.

V ceně je zahrnuto využívání zázemí klubovny, startovné a nutné výdaje na realizaci závodu.

Harmonogram:

Pátek 29.3.

Možnost se ubytovat od 16:00

1. kolo prezence: 17:00 – 20:00

1. část vyhodnocení modulu „Před závodem“

Sobota 30.3.

2. kolo prezence: 7:00 – 8:00

2. část vyhodnocení modulu „Před závodem“

Slavnostní nástup: 8:30

Start první dvojice hlídek: 9:00

Ukončení modulu Závod (stanoviště) bude 4 hodiny po vyběhnutí poslední startující hlídky

Vyhlášení výsledků: 17:00

Konec akce: 17:30

Sraz, nástupy, start i cíl je u klubovny Junáka Slavkov u Brna na sídlišti Nádražní. Před startem proběhne slavnostní nástup zahájený skautskou hymnou. Skautský kroj je vyžadován.

Zázemí na startu/cíli: po celou dobu bude připraven čaj, voda, toalety, možnost schovat se před deštěm či horkem. Nebude zajištěna strava, tu si musí obstarat všichni účastníci samostatně. Přesnou polohu naší klubovny najdete na našem webu www.junakslavkov.cz.

Orientace během závodu: před startem dostane hlídka mapu s plánkem města a zaznačenými stanovišti. Trasa nebude nijak značena, hlídka musí najít stanoviště samostatně. Dále obdrží průvodku hlídky, kam budou rozhodčími zaznamenávány body ze stanovišť a případný čekací čas.

Trať bude připravena tak, aby se minimalizovaly čekací doby na stanovištích a provede družiny městem a jeho blízkým okolím. Během akce budou v souladu s celostátními pravidly použity moduly Před závodem, Závod a Zpětná vazba. Startovní číslo hlídek bude losováno při registraci a družiny budou vybíhat vždy po 10 minutách. První stanoviště bude mít hlídka určeno, další pořadí stanovišť si už zvolí dle svého uvážení. Hlídka může stanoviště vynechat případně disciplínu vzdát bez bodového ohodnocení. Družina musí na každé stanoviště nastoupit kompletní dle jmen v průvodce.

Bodování: cílem je nasbírat co největší počet bodů.

Modul Před závodem: hlídka včas obdrží zadání úkolu. Jeho vyhodnocení bude provedeno před startem modulu Závod 30.3.2019. Úkol bude bodován až 36 body podle kvality a úplnosti jeho splnění.

Modul Závod: Po vypršení času, určeného rozhodčím dané disciplíny (zpravidla 15 minut na čisté plnění úkolu), se disciplína přeruší a vyhodnotí dosažený výsledek. Úplné dokončení úkolu je ohodnoceno maximálním počtem 36 bodů na každém stanovišti.

V rámci modulu Závod je zavedena i disciplína „Včasný návrat“, kdy je družina povinna dojít do cíle nejpozději do 4 hodin od startu. Za každých dokončených 15 minut přesčasu je družině strháváno 6 bodů.

Od konečného času se odečítá nasbíraná čekací doba.

Modul Zpětná vazba bude aplikován po dokončení závodu. Jedná se o nebodovanou disciplínu, absolvovat ji však musí všechny hlídky.

Povinná výzbroj družiny:

• přenosný vařič (kompletní i s bombou),
  • zápalky,
  • ešus, lžíce,
  • zápisník,
  • psací potřeby,
  • nůž,
  • mobil (nesmí se ale používat pro kontaktování kohokoliv mimo družinu (neplatí pro přivolání záchranky apod.),
  • lékárnička,
  • buzola nebo GPS přístroj.

Povinná výzbroj jednotlivce:

• uzlovačka,
  • šátek.

Doporučená výbava:

• dešti odolné oblečení a obuv,
  • internetové připojení v mobilu,
  • dostatek pití,
  • svačina na trať i jídlo po závodě
  • KPZ.

Závod je možné absolvovat v běžném oblečení. Na nástupy je třeba mít kroj. Doprovod hlídek na trati není povolen.

Vedoucí závodu je Míla (Milan Šemora, 608830837, msemora@seznam.cz)

Hlavní rozhodčí je Orel (Oldřich Bayer 739534017 olda.bayer@seznam.cz).

Stanoviště budou obsazena rozhodčími ze střediska Slavkov u Brna a Vyškov. Závod bude zakončen vyhlášením 3 vítězných hlídek v kategorii skautky a 3 v kategorii skauti. Vítězné hlídky dostanou drobné ceny do družiny. Postupový klíč do krajského kola bude upřesněn před závodem dle počtu družin.

Pravidla jsou platná ke dni 22. 2. 2019. V případě změny pravidel budou účastníci včas informováni.