Články závodu Základní kolo Uherské Hradiště

Zpět na závod Základní kolo Uherské Hradiště

Propozice

Článek Propozice

Šimon Šupina (Šupec) | Základní kolo Uherské Hradiště | 18.03.2019 21:17 , aktualizováno: 09.04.2019 18:18 r

Propozice pro Základní kolo Uherské hradiště

Propozice okresního kola Svojsíkova závodu 2019 okresu Uherské Hradiště

OBECNÉ INFORMACE

Pořadatel: ORJ Uherské Hradiště, zajišťuje středisko Suchá Loz 722.10

Termín: pátek 26.4 - sobota 27. 4. 2019

Místo konání: rekreační středisko Lubná (Suchá Loz), GPS: 48.9478064N, 17.6857814E

Velitel závodu: Šimon Šupina, supinasimon@gmail.com, 731 496 882

Hlavní rozhodčí: Oldřich Vávra, starosta@tupesy.cz, 773 597 115

Družina: 4-8 členů. Registrace družin do 12. 4. 2019 včetně na webu závodu. Závod bude zaregistrován do konce února 2019. Přihlašování družin bude možné od 01.03.2019. Kapacita závodu 20 hlídek. Doporučujeme přidat do družiny dostatek členů jako náhradníky. Každé středisko musí mít pro své družiny alespoň 1 osobu jako doprovod (dohromady), která bude zodpovídat za členy hlídek po dobu celé akce.

Startovné: 500 Kč/ družina, nutno uhradit bankovním převodem do 14. 4. 2019 včetně na účet ORJ Uherské Hradiště 2100560338/2010, variabilní symbol číslo střediska (např. 72201), Text: Startovné Svojsíkův závod + uvést počet hlídek (např. 3). Jedná se o nevratný poplatek.

Povinná výbava jednotlivce: kompletní skautský kroj (na nástup a ukončení), zápisník a tužka, kompletní KPZ, šátek na zakrytí oči, víčko od ešusu.

Doporučená výbava jednotlivce: vhodné oblečení pro absolvování závodu, oblečení na převlečení, pláštěnka, jídlo na celý den, alespoň 1 l pití (pitná voda bude k dispozici na místě), nůž pro běžné tábornické úkony, batoh na uložení potřebných věcí pro závod.

Povinná výbava družiny: buzola, kotlík, nabitý mobilní telefon, jehož číslo družina kvůli bezpečnosti sdělí u prezentace a do nějž si uloží číslo na velitele/rozhodčího závodu, sekera, polní lopatka

Doprava: vlastní, autobus.

Časový harmonogram závodu:

Možnost přijet již v pátek 26. 4.

8:00-8:50 prezentace před hlavní budovou. GPS: 48.9476233N, 17.6859103E.

9:00 společný nástup v krojích

9:30 start závodu

17:00 předpokládaný konec závodu

Zázemí:

-          V hlavní budově bude možnost doplnění pitné vody a čaje, zde je také k nalezení WC splachování WC bude zajištěno kbelíky.

-          V případě nepříznivého počasí je k dispozici společenská místnost s kapacitou pro všechny účastníky.

-          Parkování je možné přímo v areálu.

Doplňkové aktivity:

Pod hlavní budovou jsou dvě hřiště, které jsou k dispozici i se sítí na ringo popř. volejbal, či spodní hřiště na fotbal, freesbee nebo jakoukoliv jinou aktivitu. Doporučujeme si vzít potřebné sportovní náčiní (fotbalový míč, talíř na freesbee,…)

POPIS ZÁVODU

Závod se skládá ze tří vybraných modulů.

Modul Před závodem

Družina vytvoří video o maximální délece 2 minuty a 30 sekund. O tom jak by představili moderní skauting, členy a specialitu družiny A. B. Svojsíkovy (poslat do 12. 4.2019 na email supinasimon@gmail.com)

Popis disciplíny:

Družina před závodem natočí a zpracuje vlastní video dle zadání. Video má ukázat rozdíly mezi „starým“ skautingem a „novým“ současným, také představit členy družiny a věc v čem družina vyniká.

Bodování:

1) Maximální délka videa 2 min a 30 s

2) Symbolický rámec – představení novodobého skautingu A. B. Svojsíkovi

3) Představení členů družiny

4) Představení speciality družiny

5) Zakomponování maskota „pro štěstí“

Nepředložení videa bude hodnoceno jako nesplnění disciplíny.

Modul Závod

Modul závod se skládá ze 9 stanovišť a včasného návratu. Družiny běhají samostatně bez doprovodu. Každá družina dostane mapu s vyznačenými stanovišti. Na každém stanovišti můžou plnit úkol 2 družiny najednou. Čekací doba se neodečítá. Bude určen maximální časový limit pro návrat družiny. Hromadný start všech družin. Před startem si každá družina vylosuje číslo prvního stanoviště, aby došlo k rovnoměrnému rozdělení.

Disciplíny:

-          Orientace

-          Šifrování a signalizace

-          Zdravověda

-          Vaření

-          Osobnosti ČR a skautingu

-          Spolupráce v týmu

-          Hlavolam/hádanka

-          Poznávání dřevin a rostlin

-          Uzly/lanová aktivita

-          Včasný návrat– vrátit se do stanoveného času, který bude určen na místě.

Modul „Zpětná vazba“

Neboduje se. Cílem je podat zpětnou vazbu na komunikaci ve skupině, zapojení všech členů a spolupráci. Disciplína bude vyhodnocována rozhodčími na stanovištích. Rozhodčí budou hodnotit známkami jak ve škole 1-5. Každá skupina obdrží 3 známky na každém stanovišti. Známky se budou zapisovat na soutěžní kartu

Účastníci také obdrží po dokončení závodu dotazník, který bude obsahovat otázky týkající se družiny a stanovišť a bude tak zpětnou vazbou na celý závod.

Doplňující informace

Předpokládá se, že všichni účastníci budou po celou dobu jednat v souladu s právními předpisy ČR, pravidly závodu a těmito propozicemi.

Bližší informace jsou dostupné pro vedoucí oddílů a středisek na teamovém disku ORJ Uh. Hradiště.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se ozvat na:

-          Šimon Šupina

-          Tel.: 731496882