Články závodu Párou do Prahy

Zpět na závod Párou do Prahy

Technické informace pro družiny o průběhu dne

Článek Technické informace pro družiny o průběhu dne

Jiří Navrátil (Cyrano) | Párou do Prahy | 26.04.2019 12:39 , aktualizováno: 26.04.2019 12:46 r

Popis struktury a organizace soboty 27.4.2019 - okresního kola SZ Prahy 2

Junák - Svojsíkův závod 2019 okresu Praha 2 – „Párou do Prahy“

INFORMACE O ZÁVODU PRO ÚČASTNÍKY č. 2  (26.4.2019)

Určeno: rádcům družin

Počasí v noci: Převážně zataženo s deštěm. K ránu ubývání srážek.

Počasí přes den: Zpočátku zataženo, místy déšť. Postupně převážně oblačno a místy přeháňky. Teploty 15 až 17 °C.

JAK BUDE SVOJSÍKŮV ZÁVOD 2019 ORGANIZOVÁN:

1. Příchod družin a registrace v bodu Srazu. Chytrá družina bude v kroji, a ušetří jedno převlékání.

Odevzdáte přihlášku a ostatní předepsané dokumenty, dostanete průvodku a jízdenku, tu si označíte a popojedete do lesa odložit si věci. Zůstáváte v kroji. Chytrá družina si už připraví zásobu dřeva na odpolední  Přežití. Jízdenku nechť má každá skautka a skaut stále při sobě pro případ kontroly.

9:10 konec Registrace družin v bodu Srazu.

2. Zahajovací nástup v krojích - bude oznámen signály trumpetou:

_   Ticho - dávej pozor

...  Sraz - družiny se srotí v prostoru nástupu

_.  Nástup - dužiny nastoupí v zástupech

Prostor nástupu bude vyznačen návěstním terčem v poloze "STŮJ".

3. Po nástupu se převléknete a s výstrojí pro Závod se všechny družiny odeberou do hvozdu na Start čili k vypuštění družin ke stanovištím. Tento manévr bude rovněž signalizován trumpetou.

V místě Startu dostanete mapu trasy s označením své polohy a určením svého výchozího stanoviště. K němu se neprodlenně odeberete.

POHYB DRUŽIN - družiny se pohybují ve směru hodinových ručiček a vzestupně podle čísel stanovišť. Pouze mezi 8 a 1 to je sestupně. Kdo by přeskakoval, bude poslán, kam patří. Lupič Babinský vždycky nabádal své chlapce: "Ten hvozd je zakletý. Nejrychlejc se dostaneš po cestách. Páč kdo si zkrátí, ten se ztratí."

Některá naše stanoviště jsou ale vprostřed hvozdu, bez přístupových cest.

POBYT DRUŽINY NA STANOVIŠTI je 20 minut.

ČEKACÍ DOBA – by neměla vznikat, ale pokud bude při příchodu na stanoviště jasné, že nemůžete hned plnit svůj úkol, nechte si zaznamenat časy čekání do Průvodky. Čekání využijte pro vyhledávání INFORMACE nebo pro studium instrukcí na tom stanovišti a plánování strategie.

UZAVŘENÍ STANOVIŠTĚ - tento časový bod bude oznámen. Zavírá se "jako v bance" - družiny, které již na stanovišti jsou, budou obslouženy.

4. Čas návratu ze Závodu do bodu Srazu je 14:30. Poté si družina odloží již nepotřebné věci, vezme si věci na vaření a přihlásí se o přidělení místa na oheň. Začne vařit svůj buřtguláš.

Lupič Babinský zaznamenal inspirující zkušenost: "Život ve hvozdu byl těžký. Často jsme celé dny byli živi jen o wurstgulaschi. Ale moji chlapci byli zlatí a já jim říkal – ty dacane, wurstgulasch musíš vařit hlavou, jináč tady zhebnem' hlady!"

5. Od tohoto okamžiku má družina 80 minut na to, aby rozhodčímu ohlásila hotový buřtguláš.

6. Po zahlazení ohniště a snědení buřtguláše nastane pro družiny poprvé čas volna; v něm se opět převléknou do kroje.

7. Závěrečný NÁSTUP k vyhlášení výsledků bude opět signalizován trumpetou.

Cyrano - velitel Závodu