Články závodu Okresní kolo okresu Rychnov nad Kněžnou

Zpět na závod Okresní kolo okresu Rychnov nad Kněžnou

Družinová lékárnička - co s ní?

Článek Družinová lékárnička - co s ní?

Martina Hanyková | Okresní kolo okresu Rychnov nad Kněžnou | 30.03.2017 09:44 , aktualizováno: 30.03.2017 09:50 r

Co patří do družinové lékárničky? Co jsou ochranné pomůcky? A k čemu přesně bude?

Množí se dotazy na družinovou lékárničku. Neexistuje žádné obecné doporučení na vybavení pro použití mladšími, i když je běžně učíme první pomoc poskytnout. Upřesňujeme tedy požadavky v rámci akce. ékárnička bude mít 2 účely:

Při sobotním pátrání

- K tomu je pro družinu potřeba

• dostatek ochranných rukavic (latex, guma apod.)
  • obvazové materiály – elastická obinadla, klasické obvazy
  • sterilní krytí
  • náplasti
  • desinfekční přípravek
  • nůžky

Množství se odvíjí od počtů členů družiny. Zvolte takové aby bylo možné ošetřit stejný počet osob, jako je v družině.

Vybavení navíc není problém, důležité je, aby jej družina znala a uměla použít.

K běžnému užití v průběhu pátrání:

Lékárna může sloužit v případě poranění v průběhu pátrání. Pro tento účel je vybavení na uvážení vedoucího oddílu. Po konzultaci vypouštíme ze seznamu informaci o oddělení léků u doprovodu, veškeré rozhodování je na vůdcích oddílů příslušných družin.

V případě, že některý člen družiny má zdravotní problémy, zacházejte s léky apod. dle zvyklostí. (Př. astmatik běžně u sebe nosí sprej – bude ho mít i na závodě u sebe a ne u doprovodu). Nezapomeňte o této skutečnosti informovat nejpozději u registrace, abychom mohli sdělit doprovodu správné instrukce.