Články závodu Základní kolo Červený Kostelec

Zpět na závod Základní kolo Červený Kostelec

Pozvánka na základní kolo Svojsíkova závodu

Článek Pozvánka na základní kolo Svojsíkova závodu

Jan Vondrouš (Cigi) | Základní kolo Červený Kostelec | 03.04.2017 22:16 , aktualizováno: 03.04.2017 22:19 r

22.4. 2017 v Červeném Kostelci

Howgh! Pomozte nám zachránit naše území...

Píše se rok 1862, evropští kolonizátoři - američtí osadníci zabírají stále více půdy a vytlačují Indiány na západ. Rudý oblak, náčelník kmene Siouxů, se proto rozhodl sjednotit indiánské kmeny v boji proti bělochům a ubránit teritorium, které Indiánům od dávných věků patřilo, a pokusit se tak získat zpět zabraná území.

Vašim úkolem, indiánských bojovníků a bojovnic kmene Oglalů, bude vyhledat jednotlivé kmeny a přesvědčit jejich náčelníky, že má cenu se bránit!

Základní údaje:

Termín​: 22. dubna 2017

• Místo: Červený Kostelec, u tenisových kurtů, viz mapa: https://mapy.cz/s/1urRE

• Nejpozději do 8:20 je nutné se zaregistrovat

• Kapacita závodu: 20 hlídek

• Účastnický poplatek: 400Kč/hlídka včetně doprovodu, platba proběhne v hotovosti na místě. Mějte prosím připravenou přesnou částku.

• Jídlo a pití na sobotu (kromě večeře) si vezměte z vlastních zásob. Večeře bude zajištěna formou opékání buřtů.

• Pokud zvolíte dopravu auty, parkujte prosím u Penny marketu (cesta z parkoviště do klubovny je max. na 5 min): u klubovny a sportovní haly je velice omezená parkovací kapacita

• Počet postupujících družin do krajského kola v každé kategorii: 3 (Krajské kolo proběhne 26.-28.5. v Náchodě)

• Každá hlídka s sebou musí přivést dva dospělé doprovody. První člen doprovodu bude hlídku doprovázet během závodu. Druhý člen doprovodu bude přiřazen k nějakému stanovišti jako rozhodčí.

Povinné vybavení

• Vybavení jednotlivce

• zápisník, tužka, uzlovačka

• vybavení družiny

• lékárna, 3 buzoly

Doporučené vybavení

• indiánské doplňky (ideálně kostým)

Orientační harmonogram dne:

• 7:15 – 8:20 příjezd a registrace účastníků na recepci

• 8:30 odchod doprovodů na stanoviště

• 8:40 nástup účastníků závodu

• 9:00 start první hlídky

• 9:00 – 16:40 závod

• 12:00 – 12:20 oběd z vlastních zásob

• 16:00 – 17:10 večeře - opékání buřtů

• 17:15 nástup, vyhlášení výsledků, konec

Moduly Svojsíkova závodu

Modul před závodem ​- výtvory zasílejte do 16.4. 2017​

• disciplína: Představení družiny pomocí videa

• Kritéria hodnocení​:

• Požadavky na formát:

• Formát: .avi, .mp4, .mov

• Délka: 20 s - 5 min

• Požadavky na obsah:

• Představte svou družinu pomocí indiánského tance. Vaší fantazii a kreativitě se meze nekladou

• Na videu bude zachycena většina členů družiny, jména zašlete v emailu s videem

• Členové družiny budou mít na sobě při tanci indiánské doplňky (ideálně kostým)

• Členové družiny doprovodí tanec zpěvem

• Členové družiny doprovodí tanec hrou na hudební nástroj/e (např. buben)

• Ve videu se objeví buď napsaný nebo vyslovený název vaší družiny a oddílu

• Ve videu se objeví buď napsaný nebo vyslovený název vašeho města

• Ostatní požadavky

• Video zasláno včas - do 16.4. 2017 24:00 hod.

• Kvalita: Video je možné natočit na jakékoli zařízení (mobilní telefon, tablet, kamera), kvalita není hodnocena, ale je nutné, aby kvalita videa nebránila porozumění.

• Bodování

• Max. počet bodů: 48 b.

• Uvedená kritéria mají různou bodovou hodnotu, která je tajná. Platí, že družina dostane buď plný počet bodů za splnění daného kritéria, nebo 0 bodů, pokud nebude kritérium splněno nebo bude splněno pouze částečně

• Video je nutné zaslat přes webovou úschovnu, přílohou emailu, či sdílením na disku google na e-mail stredisko@skautkostelec.cz nejpozději do půlnoci v neděli 16.4.2017.

• Video může být vráceno k přepracování z technických důvodů (např. špatný formát, nemožnost přehrát video), proto je vhodné zaslat jej dříve, aby družina měla prostor pro nápravu nedostatků. O doručení videa budou soutěžící informování e-mailem.

• Zasláním videa souhlasí autoři a zobrazení účastníci se zveřejněním na závodech a pro potřeby propagace Svojsíkova závodu a skautingu.

• Video by mělo být dílem účastníků, vedoucí oddílu nebo starší rádce družiny ), který nemůže soutěžit z věkových důvodů) by měl být pouze mentorem, který poskytne či poradí s technickými nebo jinými záležitostmi, ale v žádném případě by neměl video za účastníky vymýšlet, točit či upravovat.

Modul závod

Modul závod se bude skládat z následujících disciplín:

• První pomoc

• Zručnost

• Skautská historie

• Rozdělání ohně + vaření čaje z bylin

• Poznávání rostlin

• Fyzická zdatnost

• Orientace a práce s buzolou

• Vyhledávání informací

• Řešení krizové situace

• Odpovědnost vůči světu - odkud je mé tričko?

Seznam disciplín je pouze orientační. Výsledné disciplíny se mohou v závodě drobně lišit.

Modul zpětná vazba

Bude probíhat průběžně na každém stanovišti závodu. Modul zpětná vazba je v závodě nehodnocený.

Těší se na Vás Rudý oblak, náčelník kmene Siouxů