Články závodu Základní kolo - okres Ústí nad Orlicí

Zpět na závod Základní kolo - okres Ústí nad Orlicí

Olympská výzva

Článek Olympská výzva

Markéta Kristlová | Základní kolo - okres Ústí nad Orlicí | 22.04.2017 22:55 , aktualizováno: 22.04.2017 22:57 r

Novinový článek.

Bohové vs. skauti - bude olympská výzva přijata?

Olymp/Dolní Dobrouč - Minulý týden proběhlo výroční symposium všech, kdo na Olympu něco znamenají. Kromě tradiční agendy (seslání potopy, zákaz užívání zlatých jablek, dokoupení šípů pro Eróta apod.) tentokrát božstvo řešilo také mimořádnou otázku. Slova se totiž ujal Apollón, který prohlásil, že ze svého zlatého vozu viděl jakési skauty. Potom bohům nastínil, čím se skauti baví, co dělají a také fakt, že jim většinou nevadí záplavy, letní horka, dokonce ani chlad. Navrhl, že by se tato čím dál větší skupina smrtelníků měla raději prověřit. Jeho návrh podpořili Hefaistos, který se obával skautské dovednosti rozdělat oheň pouhým třením dřev (načež Prométeus nakvašeně opáčil, že se nebude příště obtěžovat),  a Athéna. Ta doplnila, že by bylo lepší je rovnou porazit v boji. Oběma následně odporovala Hestia, jež prohlásila skauting za prospěšný, protože je údajně vždy dobře, když se někdo věnuje dětem. Debatu ukončil sám vládce a předseda shromáždění Zeus. K tomuto příspěvku se vyjádřil jeho tiskový mluvčí Hermés: “Pan Zeus ostatní bohy uklidnil s tím, že ledacos můžeme nechat Chronovi. Bozi na to ale reagovali podrážděně, a tak přišel  s nápadem, abychom skauty podrobili zkoušce, čímž zjistíme, nakolik je pro nás toto hnutí nebezpečné  a ohrožující. Proto jménem vládce bohů Dia vyzýváme - kdo nás chce přesvědčit o tom, že skauting má budoucnost, nechť se dostaví v sobotu 29. 4. do Dolní Dobrouče.” Přejeme tedy neohroženým skautům hodně štěstí, jistě jej budou potřebovat.  V minulosti se totiž s něčím obdobným vypořádali jen 2 hrdinové: Herkules  a Asterix.

(-mam-, ČTK)