Články závodu Základní kolo ORJ Praha 8

Zpět na závod Základní kolo ORJ Praha 8

Sherlock Holmes

Článek Sherlock Holmes

Dagmar Brabcová (Dáša) | Základní kolo ORJ Praha 8 | 12.06.2017 11:06 , aktualizováno: 12.06.2017 11:21 r

Děti, jako Sherlock Holmes, dostaly na začátku závodu dopis, ve kterém místní detektivové žádají o pomoc při řešení případu vraždy. Během modulů Přežití a Závod získávaly k případu různé indicie. Po doběhnutí na základnu měla každá družinka říci, kdo je vrah.

Termín závodu: 12.-14.05.2017

Místo závodu: Hájovna Na Dědku, Třemšínsko

Počet řádných družin - dívky: 8

Počet řádných družin - chlapci: 7

Počet nesoutěžních družin: 3

Počet řádných účastníků: 85

Počet organizátorů: cca 20

Závod byl financován z účastnických poplatků a z dotace skautského okresu.

Základní kolo bylo otevřené pro 20 družin, především z okresu Praha 8, ale bylo možné přihlásit se i z okresu jiného.

K propagaci jsme využili pouze web skautských závodů a zápisy z okresních rad.

Při přípravě závodu jsme informace čerpali také z materiálů a článků zveřejněné na webu skautských závodů.

Největším problémem bylo tradičně získat dostatečný počet organizátorů jak pro přípravu závodu, tak pro realizaci na místě, dále dostatečně velkou základnu pro vlastní uspořádání závodu a zajistit dopravu pro všechny účastníky a jejich doprovod (řešeno objednávkou autobusové dopravy).