Články závodu Základní kolo ZVaS 2018

Zpět na závod Základní kolo ZVaS 2018

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY ZÁKLADNÍHO KOLA V ČESKÉ SKALICI

Článek INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY ZÁKLADNÍHO KOLA V ČESKÉ SKALICI

Markéta Urbancová (Breberka) | Základní kolo ZVaS 2018 | 26.03.2018 08:02 , aktualizováno: 26.03.2018 08:04 r

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY ZÁKLADNÍHO KOLA V ČESKÉ SKALICI

ZÁVOD VLČAT A SVĚTLUŠEK

ZACHRAŇTE DUHU!

Základní kolo závodu vlčat a světlušek

28. 4. 2018 v České Skalici

Harmonogram závodu:

• 7:30 – 8:40 Registrace účastníků + platba startovného

• 8:40 – 8:55 Porada doprovodů a pomocných rozhodčích

• 9:00 – 9:20 Slavnostní nástup ve skautském kroji, odchod rozhodčích

• 9:30 Start prvních hlídek – hlídky budou mít na trati krojový šátek

• 9:30 – 12:45 – I. Okruh závodu (čas hlídky na okruh 2:15)

• 11:45 – 13:45 – Oběd (čas na oběd bude mít každá hlídka jindy)

• 12:45 – 16:00 – II. Okruh závodu (čas hlídky na okruh 2:15)

• 16:00 Ukončení závodu = návratový čas poslední hlídky

• 16:00 – 16:30 Návrat rozhodčích s kartami stanovišť

• 16:15 – 16:45 Závěrečná hra / počítání výsledků

• 16:50 – 17:15 Závěrečný nástup, vyhlášení výsledků a předání cen, odchod

Závod bude ve dvou okruzích dopolední a odpolední. Každá hlídka dostane určený vlastní časový harmonogram: dopolední okruh, čas nástupu na něj, maximální čas návratu, čas na oběd, čas na odchod na druhý okruh… Pro čekající děti v základně bude připraven drobný doprovodný program.

Registrace, start a cíl

V areálu skautské klubovny v České Skalici

(Pivovarská 409, Česká Skalice, http://www.skautcs.cz/klubovna)

Žádáme o příjezd ideálně hned k začátku registrace, ušetříte časový stres sobě i organizátorům. Doprovody a pomocní rozhodčí musí stihnout ranní poradu!

Startovné

• 500,- Kč / na hlídku. Platba bude provedena v hotovosti na místě při registraci hlídky. Doklad o zaplacení částky bude předán tamtéž.

O závodu:

Legendu k závodu je vhodné dětem přečíst již v rámci příprav kostýmů atd.

Když jednoho dne po dlouhém dešti vysvitlo slunko, vyvěsili nebeští údržbáři na tuto oslavu krásnou duhu. Zlý čaroděj Černobíl jim však jejich plány překazil a duhu zničil, ukradl a roztrhal, aby mohl ovládat svět. Duha totiž obsahuje všechny barvy světa, a když se duha ztratila, začínají se ztrácet i barvy a vše začíná být šedivé a smutné. A nejen to: Včeličky nemají co opylovat, protože nerozeznají jednotlivé kytičky, lidé jsou zmatení, jelikož dopravní značky a semafory nemají barvy, turisté se ztrácejí v lesích, protože jejich barevné značky jsou všechny stejně šedivé, vše začíná pohlcovat chaos, smutek a nejistota. Svět musí být znovu barevný! Zloděj Černobíl uniká a ukrývá se a ani nebeští detektivové si nevědí rady. Naštěstí jsou na světě vlčata a světlušky. Děti, které si to nenechají líbit! Ale zvládnou najít ztracenou duhu a vrátit tím světu barvy? A dokáží vyhrát boj s Černobílem?

Vybavení hlídek pro závod

• Zápisník, psací potřeby, KPZ, pláštěnka.

• Každý člen hlídky bude mít jednotnou část oděvu v barvě duhy. Je jedno, jaká součást oděvu to bude, jestli kšiltovka, tričko, ponožky, šátek atd. Nejlépe osobité zdobení samotnými dětmi – příprava na schůzce. Ideálně, aby každý člen měl jednu barvu duhy a družina dohromady dávala duhu. Ve družině musí být zastoupeny všechny barvy duhy. Možno zvolit i jiné řešení rozvržení barev v družině.

• Barvy duhy jsou: žlutá, oranžová, červená, modrá, fialová a zelená

• Děti se na závod připraví i tím, že si o schůzkách před závodem vymyslí vlastní pokřik, bojový taneček, krátký rituál (pár vteřin) atp… v tématu závodu. Bude sloužit pro start závodu, aktivace pozornosti dětí na závod a motivaci.

Stravování

V místě startu a cíle bude zajištěno pití a guláš k obědu pro hlídku i doprovod. S sebou tedy každý svůj ešus a lžíci. Další jídlo dle potřeb (či při potřebě speciální např. bezlepkové stravy) účastníků je však nutné si vzít s sebou vlastní.

Pomocným rozhodčím doporučujeme vzít jídlo do terénu vlastní, guláš dostanou po ukončení závodu (rozhodčí se na oběd na základnu nevrací – závod probíhá i přes oběd).

Doprovody a pomocní rozhodčí:

S hlídkou musí přijet doprovod, který s dětmi absolvuje celý závod, zodpovídá za včasný nástup, návrat i postup po trase. Doprovod nesmí hlídce pomáhat při plnění disciplín. Doprovody hlídek musí mít cestovní lékárničku se základním vybavením.

Každé středisko navíc dodá (nad rámec doprovodů) minimálně jednoho pomocného rozhodčího na hlídku. Pokud má středisko přihlášeny tři a více hlídek, dodá tři pomocné rozhodčí.

Příklad: Ze střediska přijedou tři hlídky (v libovolné kategorii), musí s nimi přijet i tři osoby jako doprovod a tři osoby na stanoviště – celkem tedy 6 vedoucích. V případě pěti hlídek je to 5 doprovodů a 3 pomocní rozhodčí – celkem tedy 8 vedoucích atd.

Počet dodaných pomocných rozhodčích je nutné dodržet pro hladký průběh závodu, děkujeme za pochopení a solidaritu s organizátorem.

Doprovod i pomocní rozhodčí musí být osoby starší 15 let, způsobilé pro svěřený úkol (rozhodčí nebo doprovod).

• Markéta Urbancová – 603 726 259
  • Oldřich Rejl – RaDaR – 723 938 555

Těšíme se na vaši účast, rádi se s vámi všemi setkáme! Bratři a sestry ze střediska Jiřího Šimáně, Česká Skalice