Základní kolo - okrsek Brno I a III

Uzávěrka přihlášek:10.5.2017 06:30
Přihlášené šestky / kapacita: 22 / 30
Počet postupujících
v kategorii dívčí / chlapecká:
3 / 2

Přihlásit šestku k tomuto závodu Do závodu se nelze přihlásit. Je už po termínu přihlášek.

Svojsíkův závod - základní kolo okrsku Brno I a III

Okolní svět je krutý. Krutější, než kdy dřív. Temný, bezútěšný a nebezpečný. Po zničující katastrofě se daří přežívat v pustině pouze těm nejsilnějším. Bez jídla a pitné vody není přežití možné. Je to nyní na vás, vyvolených, nejschopnějších a nejzkušenějších členech komunity, postarat se o ostatní. Podaří se vám to?

Sraz a registrace týmů: v sobotu 13. 5. 2017 v 8:30 - 9:30 v přírodním parku Baba na místě, nazývaném Pod Chocholou, u turistického odpočívadla, kde se setkává modrá a žlutá turistická značka

Konec závodu: do 18:00

SZ bude složený z následujících modulů: Před závodem, Závod, Zpětná vazba

Než vstoupíš do světa po apokalypse, bude tvoje družina muset zvládnout splnit 2 úkoly (úkoly jsou součástí modulu Před závodem):

1. Samostatně se dostanete včas na místo srazu, kde se včas zaregistrujete

2. Přinesete si samostatně vytvořený SURVIVAL KIT

◦ jedná se o takovou KPZ, která vám pomůže přežít v postapokalyptickém světě

◦ kritéria hodnocení: provedení (odolnost, velikost, hmotnost), použitelnost obsahu, originalita

◦ obsah krabičky by měl vystihovat potřeby vaší družiny. Myslíme tím, že by vás měl alespoň trochu charakterizovat. (například: pokud jsou všichni členové často ospalí, můžete si tam dát energy drink)

◦ ke krabičce prosím vytvořte popis (co tam je a proč to tam je)

◦ krabičky bude hodnotit na místě porota složená z organizátorů a zástupců

zúčastněných středisek

Potřebné vybavení: skautský kroj na zahájení, psací potřeby (papír, tužku atd), jídlo a pití na celý den

Vhodné oblečení do postapokalyptického světa: Krutý svět... do posledních kusů vašeho oblečení se zakousl neúprosný zub času. Barvy dávno vybledly, mnohokrát zašité díry se opět pomalu hlásí o slovo. Kalhoty jsou na některých místech propálené, ale záplaty z hovězí kůže by je přeci jen mohly ještě na chvíli zamaskovat. Boty už toho mají hodně za sebou, ale najít dnes nějaké nerozpadlé, je skutečná vzácnost. Na krku se houpe rezavá lžíce a otvírák na konzervy připevněný k náhrdelníku ze psích zubů. Každý máme nějaký talisman. Není od věci se zkusit v opuštěných domech porozhlédnout po materiálu, ze kterého by bylo možné sestavit alespoň provizorní zbroj. Banditi a divoká zvířata mohou číhat všude, jde přeci o bezpečnost!

Doporučené vybavení: pláštěnka, lékárnička, buzola a další běžné výpravové vybavení, které jste zvyklí nosit na cesty

Závod čeká na potvrzení výsledků velitelem závodu.