Mission Impossible

Hlavní rozhodčí: Filip Dřímal | fidrimal@centrum.cz
Kontaktní telefon: 605039980
Kontaktní e-mail: zd.valek@seznam.cz
Cílová skupina:Skautky a skauti, případně i s vlčaty a světluškami.
Symbolický rámec:Mission Impossible
Uzávěrka přihlášek:10.5.2017 18:00
Přihlášené šestky / kapacita: 13 / 20
Počet postupujících
v kategorii dívčí / chlapecká:
2 / 1

Přihlásit šestku k tomuto závodu Do závodu se nelze přihlásit. Je už po termínu přihlášek.

Závod se bude konat na skautském tábořišti v Hrachovci za Vichurama.

Registrace bude probíhat od 9:00 do 10:00. Předpokládaný konec akce je mezi 16:00 až 17:00, konec ještě upřesníme později.

Prosím vás abyste přijeli raději dřív, než později. Nechceme start odkládat - už tak začínáme dost pozdě.

Jak se dostat na místo?

Je možné využít autobus MHD č. 6, který odjíždí v 9:09 od železniční stanice Valašské Meziříčí a přijíždí na Hrachovec, lom v 9:42. Dospělí 9Kč, děti 5Kč. S registrací případně počkáme.

Kdo přijede autobusem, ať už MHD nebo vlastním, bude nejlepší, když vystoupí na konečné zastávce autobusu "Hrachovec, lom". Potom se musí dojít asi 450 metrů k domu Hrachovec 24 a pokračovat přes zahradu toho domu. Cestu označíme šipkama.

Kdo přijede autem, může pokračovat dál do kopce až k domu Hrachovec 24, kde budou šipky.

Kdyby jste si na místě nebyli jistí, můžete mi zavolat na 605039980.

Jak se dostat zpátky domů?

Pokud přijedete autem/vlastním autobusem, není co řešit.

Pokud přijedete autobusem MHD, zpáteční autobus odjíždí až v 18:00 (příjezd žel.st. v 18:29). Takže můžete:

• na autobus počkat s náma a sednout si k ohni nebo si zahrát hry a soutěže,
  • jít do ValMezu pěšky (hlavně místní)
  • pokud bude větší zájem, můžeme objednat autobus - dejte prosím vědět, jestli máte zájem.

Závod se bude skládat ze tří modulů: závod, táboření a zpětná vazba.

V modulu závod budou tyto dicsiplíny:

• Zdravověda
  • Hledání informací
  • Krizové situace
  • Řešení konkrétního problému
  • Poznávání přírody
  • Kimova hra
  • Pozorování, všímavost, usuzování
  • Včasný návrat (bude to hvězdicový závod se společným startem)
  • Nepřímo bude testována i navigace pomocí mapy a buzoly

V modulu přežití bude:

• Rozdělání ohně (k pozdějšímu vaření), max 15 minut,
  • Vaření na ohni (viz níže), max 45 minut,
  • Úklid ohniště, max 5 minut.

Vaření:

Nakonec jsme rozhodli, že se bude vařit polévka a to bez použití polotovarů a bůjónů. Jinými slovy, polévka dle vlastního výběru ze základních surovin a ne ze sáčku. Množství takové, aby se najedla celá družina. Hodnotit se bude především správné dovaření (+nepřipálení), výživnost, chuť.

Co s sebou každý?

Na nástup kroj (kdo má), na závod oblečení a obuv vhodnou do lesa. Pláštěnku!! Při mokrém počasí bude náhradní oblečení včetně ponožek výhodou.

Láhev s pitím. Čaj bude zajištěn, ale na závod várnici tahat nebudete. Něco malého k zakousnutí během závodu. Vařit budeme až odpoledne. Ešus a příbor, nebo to co budete potřebovat na snězení oběda.

Základní skautské vybavení, zejména: zápisník, propisku, KPZ (doplněnou), uzlovačku, píšťalku, šátek a zavírací nůž.

Co s sebou do družiny?

Lékárničku, případně ještě jednu navíc s prošlým cvičným materiálem ať neplýtváme.

Suroviny a pomůcky na uvaření polévky pro celou družinu na ohni (kotlík, sekyrka v pouzdře, atd... + sirky třeba v KPZ). Vodu tahat nemusíte, bude zajištěna.

Buzolu.

V případě deštivého/nejistého počasí celtu nebo dvě karimatky na položení věcí a na sednutí.