Svojsíkův závod pro okresy Ústí nad Labem a Teplice

Uzávěrka přihlášek:14.4.2017 23:55
Přihlášené šestky / kapacita: 8 / 12
Počet postupujících
v kategorii dívčí / chlapecká:
1 / 1

Přihlásit šestku k tomuto závodu Do závodu se nelze přihlásit. Je už po termínu přihlášek.

Okresní kolo Svojsíkova závodu

ORJ Ústí nad Labem, ORJ Teplice

Sobota 22. duben 2017

Pořadatel závodu :        ORJ Ústí nad Labem

Velitel závodu:              Mgr. David Rožek – Doktor (tel.: 722344444 STS), e-mail: doktor@skaut.cz

Hlavní rozhodčí:           Mgr. Jana Makovcová – Fčelka (tel.: 736258904 STS),

Termín konání:             22. 4. 2017

Místo konání:               Střížovický vrch, GPS souřadnice 50.669464, 14.005374, ulice Střížovická

Doporučená doprava:    z Mírového nám. trolejbusem č. 52 (zast. Klíše, Hvězda) nebo autobusem č. 11 (zast. Na Spálence), ulicí Střížovická (vedle obchodu Gastro) do vrchu a dále po červené pod vrchol Střížovického vrchu

Časový harmonogram:  9:00 – 9:30       registrace družin (prostor startu)

9:30 – 9:45       slavnostní zahájení v krojích, informace o závodě

9:45 – 10:35     představení závodících družin (součást úkolu před závodem)

10:40 – 17:30   průběh závodu

17:30 – 17:45   předpokládaný konec, nástup v krojích, vyhlášení výsledků

Zázemí:                       Prostor startu se stanem v otevřené přírodě. K dispozici barel se studenou pitnou vodou a možností uschování zavazadel. Prostor určený k vaření (ve vlastních turistických vařičích), avšak bez povolení rozdělávat oheň.

Zařazené moduly:         Závod – Zpětná vazba – Před závodem

Startovné:                    100,- Kč / družina

Doprovodný program nezajišťujeme

Potřebné vybavení družiny:       Příruční lékárnička, hodinky, buzola, funkční mobilní telefon

Potřebné vybavení jednotlivce:  Zápisník, tužka, skautský šátek, píšťalka, reflexní prvek na oblečení

Doporučené vybavení:  Jídlo a pití na celý den, skautský kroj, pláštěnka, KPZ, uzlovačka, sportovní oblečení a obuv na závod

Průběh závodu:            Modul závod:

1.              První pomoc

2.              Krizové situace

3.         Hledání informací

4.         Řešení konkrétního problému

5.         Pozorování, všímavost

6.         Příroda

7.         Včasný návrat

Modul Před závodem:

1. Každá družina vyrobí video, ve kterém představí místo, odkud pochází – délka trvání max. 3 minuty. Video umístit na úložiště (Google, Uloz.to, atp.) nebo videoserver (Youtube, FB, atp.) a poslat funkční odkaz na e-mail: info@sipnestemice.cz nejpozději do 20. 4. 2017 24:00 hod!
  2. Každá družina připraví představení členů a družiny na místě závodu s vystoupením nejdéle na 5 minut ve formě scénky.

Pro modul zpětná vazba je nutné používat jednotný tvar hlášení družin na stanovištích:

Družina nastupuje v řad tak, že rádce na prvním místě se staví 2 kroky před rozhodčího na stanovišti a ostatní členové družiny stojí podle velikosti po jeho levici.

Rádce hlásí: bratře (sestro) rozhodčí, družina Žížaly, oddílu Krtci, střediska 20 – Aloise Jiráska – Františkovy Lázně je připravena k plnění úkolu (za výrazy psané kurzívou dosaďte reálné názvy).

Při hlášení rádce i rozhodčí zdraví skautským pozdravem. Obdobně hlásí družina i v cíli.

Družiny budou 4 – 8 členné (dívčí, chlapecké nebo mix), vždy z funkční celoroční družiny oddílu. Připomínáme, že datum narození závodníka smí být 1. září 2001 a vyšší, rádce 1. září 2000 a vyšší. Starší skaut ani skautka nebudou do závodu puštěni.

Na startu prosíme rádce družin nebo vedoucí oddílu, aby předložili vytištěnou a podepsanou přihlášku do závodu, generovanou přihlašovacím systémem.

Limit pro přihlášení družiny do závodu je 14. 4. 2017 ve 24:00. Pozdější přihlášení již nebude možné. Družiny přihlášené po tomto datu, nebo nesplňující jiná kritéria, se můžou účastnit závodu jako „nepostupové“.

Všechna ostatní pravidla a podrobnosti k organizaci závodu vycházejí z obecně platných pravidel pro Svojsíkův závod 2017, vydaných ústředním štábem SZ.

Za ORJ Ústí nad Labem

Mgr. David Rožek – Doktor