Elstnerova výzva - Základní kolo - okres Domažlice

Uzávěrka přihlášek:20.3.2017 00:00
Přihlášené šestky / kapacita: 9 / 12
Počet postupujících
v kategorii dívčí / chlapecká:
1 / 1

Přihlásit šestku k tomuto závodu Do závodu se nelze přihlásit. Je už po termínu přihlášek.

Na noční obloze blikají světla a nocí duní dopravní letadlo, které míří z Fankfurtu do Bankoku. Vzdálenost 9 000 kilometrů zdolá za deset hodin. Je možné snídat v Paříži a večeřet v Tokiu. Vysoko na obloze nad dopravními letouny krouží družice kolem Země a umožňují komunikační propojení mezi kontinenty. Není problém se okamžitě dovolat z Prahy do San Franciska. Za okny téměř každého domu svítí televizní obrazovka, v každé domácnosti je počítač a téměř každý má mobilní telefon s internetem a přes sociální sítě je propojen se svými přáteli, kdykoliv a kdekoliv na Světě. Svět je zmapován, propojen a zkomunikován do posledního človíčka. Není doba pro dobrodruhy? Není doba pro světoběžníky? Není doba pro romantiku dálek, oblak a ohňů na této Zemi? Ve 20. století žil muž, který ještě zažil dobu světoběžníků a dobrodruhů. Stále se chystal na cestu, na tu velikou cestu, do které se vstává dychtivě. Cestu bez rádia, bez letových a jiných řádů. Jen tak, klobouček do čela, v kloboučku dírka a v té dírce kytka. V kapse pár korun, provázek a sirky se svitkem březové kůry ve vodotěsné krabičce. Tento muž byl František Alexandr Elstner (Frank), skaut a cestovatel. Pojďte se s námi také vydat na cestu s vůní dálek a dobrodružství, na které se budete moci spolehnout jen na sebe, své schopnosti, znalosti, důvtip, odhodlání a vytrvalost, tak jako správný světoběžník.

SZ 2017:

Elstnerova výzva

Zahájení: pátek 21.4.2017, 20:00 tábor Bystřice

Vlaky: Z Tachova v 15:34, příjezd na Českou Kubici v 17:48

Z Holýšova v 16:58 (Staňkov 17:07), příjezd na Českou Kubici v 17:48

Ze Kdyně v 17:17, příjezd na Českou Kubici v 17:48

Z Domažlic v 17:37 (přistoupí hlídky ze všech ostatních směrů), příjezd na Českou Kubici v

Po příjezdu na Českou Kubici pěší přesun (cca 6km) na tábořiště Bystřice.

Ukončení: neděle 23.4.2017, cca 13:00 Capartice, pěší přesun (cca 5km) na zastávku Klenčí pod Čerchovem nebo Trhanov.

Vlaky: ve 14:40 z Klenčí do Tachova-příjezd 16:30

v 15:11 z Klenčí směr Domažlice, Z Domažlic dále v 15:31 na Holýšov – příjezd v 16:06 a v

15:33 na Kdyni – příjezd v 15:48

Moduly: Před závodem, Přežití + Závod, Zpětná vazba

V pátek hlídky přespí ve vlastních stanech, v sobotu vyrazí po stanovištích s doprovodem (závod bude spojen s modulem přežití).V sobotu odpoledne dorazí hlídky do Capartic, kde proběhne večer zpětná vazba a hlídky zde přespí ve stanech. V neděli v Caparticích proběhne vyhlášení a ukončení. Trasa závodu min. 12km, cca 16 km (podle naplánování trasy družinou), družiny si ponesou veškeré vybavení kromě stanů, jako by šli na puťák!!!

Stravování: V pátek z vlastních zásob (možnost opékání na ohni), sobota: bude zajištěna snídaně, suroviny na uvaření oběda, večeře, neděle: bude zajištěna snídaně a oběd.

Vybavení družin: Stan, lékarnička, busola, kotlík( potřeby na vaření na ohni), spacáky, karimatky, pláštěnky, vhodné oblečení a obuv, sekerka, psací potřeby

Doprovody družin: Ke každé hlídce bude jeden doprovod 18+, schopný orientovat se v terénu podle mapy, samostatný a spolehlivý, bude včas nahlášen konkrétní člověk Do 17.3. spolu s hlídkami!, který bude proškolen o hodnocení družin

Účastnické poplatky:

Platby na účet ORJ: 225728887/0300, uvést VS = číslo střediska, a do poznámky název družiny/družin!!!

300,- za člena družiny, 200,- za doprovody.

V případě neúčasti některého ze závodníků, storno poplatky budou řešeny takto:
Pokud se omluví do 16.4. vrátíme 200,-.
Pokud se omluví na místě, nebo v průběhu týdne vratka 150,-.
Omluvy emailem veliteli závodu: mspeierl@seznam.cz