Sněhurka a sedm trpaslíků

Druh kola:Krajské
Kraj: Praha
Nadřazené kolo: Celostátní kolo
Celostátní kolo pořádané jednotkou 214.15 - středisko Datel Kostelec nad Černými lesy
Termín: 8.6. - 9.6.2018
Místo: Junácká rezervace Červený Hrádek
Velitel závodu: Martin Adámek (Rumpál) | Rumpal@skaut.cz
Hlavní rozhodčí: Václav Nehasil | nehasil@mbox.troja.mff.cuni.cz
Kontaktní telefon: +420 602 374 208
Kontaktní e-mail: rumpal@skaut.cz
Cílová skupina:vlčata a světlušky
Symbolický rámec:Sněhurka a sedm trpaslíků
Přihlášené šestky: 40

Aktualizace informací 5.6. 2018 v 14:55 hodin:

Veškeré aktualizace umisťujeme na začátek tohoto textu, abyste ho nemuseli prohledávat a odhalovat, co přibylo.

Zahajovací za zakončovací nástup budou v kroji. Na trať půjdou závodníci pochopitelně ve sportovním s trpaslickými čepicemi, aby je srnky nevyhnaly z lesa.

Aktuální informace k dopravě.

Změna dopravy není velká. Pojedete stejným vlakem (Sp 1833 Jordán, odjezd z Prahy hl. n. v 16:55), ale jenom do Olbramovic (příjezd 18:01). Odtamtud bude zajištěna doprava našimi autobusy, určitě pojedeme na několikrát. Olbramovice byly zvoleny, protože tam vlak alespoň chvilku staví, je to přestupní stanice. I silnice na Červený hrádek je přímější a rychlejší. Kdyby někdo nestihl vystoupit v Olbramovicích, zavolte Rumpálovi (607 779 799 STS) a pokusíme se autobus poslat i do Votic.

Pro zpáteční cestu bude zvolena stejná varianta s dopravou autobusem k vlaku Os 8272 z Olbramovic. Pro ty, kteří nemají již zakoupené jízdenky, můžeme vás dopravit i k pozdějšímu vlaku R 712, který je v Praze jen o 5 minut později.

Případné dotazy k dopravě směřujte na Rumpála (607 779 799 STS)

________________

Ačkoliv to vyplývá z dotazníku, který jste měli do dneška (pondělí 28. 5. 2018) odeslat, opakuji: spát budete ve vlastních stanech.

Společné jídlo - každý bude jíst a pít z vlastního ešusu nebo jiné podobné nádoby. Nemáme možnost zajistit speciální diety. Pokud máte nějaký dotaz ohledně jídla, informace vám může poskytnout velitel závodu. Doporučuji (Vašek, hlavní rozhodčí), aby například ti, kteří mají bezlepkvou dietu, si vzali své pečivo atd. Rozpis zajištěných jídel je uveden níže.

Na místě závodu je k dispozici umývárna a dostatečný počet splachovacích záchodů. Toaletní papír  zajistíme, ale přesto doporučujeme, aby každý měl trochu svého - zkrátka jako když se jede na třídenní výpravu.

Nezapomněli jste odeslat dotazník o vaší účasti, dopravě atd.? Potřebujeme ho do pondělí 28. 5. 2018. Potom budeme mít problémy se zajišťováním některých činností. Do té doby máte mít také zaplacené účastnické poplatky. Nemůžeme zajišťovat celou akci "na dluh".

Vybavení hlídky na závod:

Každý člen hlídky bude mít: Kapesní nůž, tužku nebo propisovačku, nějaký zápisník (nemusí být velký, ale doporučujeme, aby měl tvrdší desky - pro vyplňování různých listin v průběhu závodu), velký ešus nebo misku podobné velikosti, pití (na trati budou hlídky přibližně 4 hodiny). Myslete na to, aby tyto věci účastníci nenesli v ruce nebo aby jeden nosič - soumar nenesl obrovský batoh.

Odpovídám na otázku ohledně doporovodu hlídky. Protože trať není příliš náročná a jedná se o hlídky, které se dobře umístily v základním kole závodu, tedy jsou spíše zkušenější, rozhodli jsme se, že závod budou absolvovat bez doprovodu.

Rozesíláme (18. 5. 5018) dotazník o dopravě na místo, době pobytu atd. všem postupujícím hlídkám. Pokud ho nedostanete, obraťte se co nejrychleji na hlavního rozhodčího. (Znamenalo by to, že nemáme vaši adresu nebo ji máme špatně.) Dotazník pošlete nejpozději do 28. 5. 2018 a najdete ho i zde:

(https://goo.gl/forms/Uo517LWQ4VDZ14vL2)

Motivační dopis světluškám a vlčatům, účastníkům pražského kola ZVAS, najdete v rubrice "Materiály"

Zahajovací nástup bude v sobotu 9. 6. 2018 v 9,00. Proto je výhodné přijet na tábořiště už v pátek večer. Ubytujete se ve vlastních stanech.

Závod skončí v sobotu pozdě odpoledne. Z toho důvodu bude vyhlášení pořadí až v neděli 10. 6. 2018 dopoledne.

Nepovinný program pro hlídky bude připraven i na neděli 10.6.2018. Počítáme například s velkou bitvou papírovými koulemi. Každý účastník si proto přinese 2 - 3 papírové koule.

Zakončovací nástup bude v neděli ve 13:30.

Počítáme s autobusy, které dopraví účastníky v pátek od vlaku (nejspíš rychlík z Prahy do Votic) na místo závodu a v neděli zase na vlak. Podrobnosti budou zveřejněny co nejdříve.  Můžete jet i po vlastní ose. Pokud pojedete autem, nepočítejte s možností parkovat v místě tábořiště, nebude tam místo. (Informace o dopravě jsou v dotazníku, který vůdcové postupujících hlídek dostali (máte odkaz výše) a který musíte odeslat nejpozději do 28. 5. 2018.

Jídlo bude zajištěno na sobotní a nedělní snídani a oběd a sobotní večeři. Páteční večeři a případné svačiny si přivezte sami. Po celou dobu bude k dispozci čaj a šťáva. Nepočítejte s možností vařit na ohni - nebude tam nejspíš místo. (Opět - podrobnější informace o jídle jsou v dotazníku.)

Účastnický poplatek bude určen hlavně na jídlo. Jeho výši, kam zaplatit a dotazník na počty zúčastněných a další podrobnosti dostanete před koncem května. (I to je v dotazníku.)