Cesta za svobodou
Krajské kolo pořádané jednotkou 410 - Karlovarský kraj

Dotazy k závodu

29.04.2019 18:14  |    Jana Ježková (Mamina)
Ahoj, mam dotaz ohledne kroje. Predpokladame spravne, ze zahajeni ve St.Vode bude v krojich? A vlastni zavod pak bez kroju? A pak jeste tedy spis komentar nez dotaz: nevim, jak se vyrovname s pocasim, ma mrznout a snezit. Nektere holky maji zdravotni problemy a spat pod stanem asi nebudou moct. A jine rodice nepusti ... existuje nejaka nouzova varianta? Napr. odvezt deti prespat nekam do tepla, i treba domu? Diky za odpovedi.
  30.04.2019 22:37  |    Jaromír Bartoš (Jarda)
Ahoj, nejdříve dotaz ohledně kroje. Předpokládáme, že kroj bude potřeba až na vyhlášení výsledků v neděli dopoledne, i když to zatím vypadá, že bude spíš schovaný pod bundou.. Pokud ho nechcete tahat v batohu už od pátku od večera, je možné je od místa registrace převést do cílového areálu. Možná se ale bude hodit jako další košile. Co se týká nouzové varianty, tak nepředpokládáme, že by se děti odvážely někam do tepla. Jedná se o krajské kolo Svojsíkova závodu, tedy kategorii skautů a skautek, ne vlčat a světlušek, kde by měli účastníci i v rámci Modulu Přežití v reálné situaci prokázat, že se dokáží na podobné počasí připravit. Určitě bych byl raději, kdyby předpověď byla příznivější, ale noční teploty okolo nuly bývají na místě i v červenci, kdy zde táboříme s vlčaty ve věku od 6 let. Pokud mají přihlášení účastníci zdravotní problémy, pak by samozřejmě měli zvážit účast na závodě s ohledem na svůj stav. Pokud by došlo na místě samotném k nějaké kritické situaci, tak jsme samozřejmě připraveni ji řešit individuílně, ale ne paušálně pro všechny účastníky.

26.04.2019 15:00  |    Michael Vaněček (Vendy)
Stále tedy nevím, zda dospělák který nejde s hlídkou si má z pátku na sobotu také řešit spaní ve vlastním stanu nebo zda je na místě ukončení závodu přepsání zajištěno. Díky
  26.04.2019 18:56  |    Jaromír Bartoš (Jarda)
Tak stručně a doufám, že jasně - spaní si řeší sám, přespání zajištěno nebude.

23.04.2019 19:52  |    Michael Vaněček (Vendy)
Jak bude řešeno spaní z pátku na sobotu pro dospělý doprovod který nejde s hlídkou? (případ kdy jedeme za oddíl tři a máme dohromady jeden stan). Díky za odpověď. Vendy
  24.04.2019 07:52  |    Jaromír Bartoš (Jarda)
Ahoj - viz pokyny a informace: Zázemí závodu, stravování, ubytování pro závodní hlídky - Všichni účastníci spí ve vlastních stanech. Spaní z pátku na sobotu si tedy řešíte po svém, pouze na jiném místě, než hlídka. Dospělí, kteří nejdou přímo s hlídkou budou spát z pátku na sobotu již na místě ukončení závodu. Stačí to takto? Jarda

18.04.2019 13:34  |    Veronika Pelechová (Střep)
Ahoj, mohou mít děti místo stanů přístřešky?
  18.04.2019 14:00  |    Jaromír Bartoš (Jarda)
Ahoj, nevím, jaký konkrétní přístřešek máš na mysli, (ne vždy a na každém místě lze postavit provizorní přístřešek), je také potřeba počítat s tím, že stan patří k povinné výbavě hlídky, není ho tedy možné nahradit např. hamakou, celtou, plachtou, žďáráky, spaním pod širákem apod... Jarda

04.04.2019 18:14  |    Jiří Kučera (Hvězdář)
Ahoj. Je s ohledem na v informacích uvedený čas registrace do 18:45 počítáno i s možností příjezdu vlakem do Lázní Kynžvart v 18:29 tak, aby byla registrace i v tomto případě stihnutelná? Přijet dřívějším spojem (např. z K. Varů odjezd již 15:03) je přinejmenším pro pracující dospělé nereálné, aniž by si museli brát volno apod. Hvězdář