Expedice na Mars 2019

Kontaktní telefon: 736 622 428
Kontaktní e-mail: vitprachar@seznam.cz
Přihlášené šestky: 11

Přihlásit šestku k tomuto závodu Do závodu se nelze přihlásit. Je už po termínu přihlášek.

Posádko máte tu čest být u toho. Pokud vše dobře dopadne, budeme první pozemšťané, kteří budou stát na planetě Mars. Před nástupem na expedici se od vás očekává maximální pečlivost při přípravě. Doufáme, že nezklamete naši důvěru.

ČASOVÝ PLÁN EXPEDICE

registrace k závodu: v pátek 31. 5. od 18:00 v Hrbově u Velkého Meziříčí v kulturním domě (49.3661850N, 15.9517025E)

zahájení závodu: pátek 31. 5. v 18:45

ukončení závodu: neděle 2. 6. v 11:30 ve Velkém Meziříčí

VYBAVENÍ POSÁDKY PRO EXPEDICI

• stan pro členy družiny + 1 člen doprovodu
  •  vařič + bomba
  • kotlík
  • navigační systém (mapa, buzola, gps, ap.)
  • zařízení, které umí pořizovat fotografie a něco, čím je bude možné přetáhnout do PC
  • psací potřeby + zápisník
  • cestovní lékárna
  • prezentované pokrmy (viz. ÚKOL)
  • KPZ
  • využití jakýkoliv nástrojů a vymožeností není zakázáno (mobil, internet, gps, ap.)

VYBAVENÍ ČLENA POSÁDKY NA EXPEDICI

• strava na páteční večer
  • účastnický poplatek: 250,- Kč člen hlídky, 100,- Kč doprovod
  • ešus a lžíci
  • spacák a karimatka

Svojsíkův závod bude obsahovat tyto moduly

• ZÁVOD
  • BRÁNY
  • PŘEŽITÍ
  • PŘED ZÁVODEM

STRAVOVÁNÍ
Zajištěna sobotní snídaně, oběd, večeře, nedělní snídaně, svačina na cestu a pitný režim

DALŠÍ INFORMACE K ZÁVODU
Celý závod bude “putovní”. Začátek bude v pátek v Hrbově a konec v neděli ve Velkém Meziříčí. Je tedy nutné, aby hlídka byla schopna veškeré své vybavení nést s sebou celý víkend.
S každou družinou musí dojet 1 osoba jako doprovod.

PLÁN TRASY
Vzhledem k obtížné orientaci na Marsu nedostane posádka žádné jiné informace o modulu Závod, než tyto souřadnice:

1. 49.3648125N, 15.9482108E
  2. 49.3607375N, 15.9406256E
  3. 49.3567692N, 15.9358083E
  4. 49.3543425N, 15.9390458E
  5. 49.3506886N, 15.9415697E
  6. 49.3479694N, 15.9418836E
  7. 49.3458772N, 15.9444478E
  8. 49.3438925N, 15.9501503E
  9. 49.3380339N, 15.9528003E
  10. 49.3340214N, 15.9551417E

Je tedy nutné, aby si posádka naplánovala strategii cesty. K těmto účelům jsou povoleny jakékoliv pomůcky.

PŘÍPRAVA PŘED EXPEDICÍ
Pro Expedici na Mars budete potřebovat tyto znalosti a dovednosti.

• Špičková spolupráce členů posádky
  • Nasazení všech členů posádky
  • Samostatnost
  • Komunikace mezi členy posádky
  • Týmové řešení problému
  • Schopnost přežít mimo civilizaci
  • První pomoc zraněnému na nedostupném místě
  • Orientace v informacích
  • Skautsky řešit krizové situace
  • Pozorování, všímavost, usuzování, kreativita
  • Konstruování podle nákresu
  • Fyzická zdatnost, logické myšlení
  • Orientace v terénu
  • Výhodou je znalost specifické dálkové komunikace (viz. šifra)

ŠIFRA:

prdlrdprdluprplupvlrdpvlnrdprpluprplvpulrp prlrdpulrpprdlrprdlupulrprlnrpprlr

Zadání úkolu pro modul Před závodem:

Chceš dostat svůj nápad do vesmíru?

Máš chuť okořenit kosmonautům život?

Jsi odhodlaný překonat dimenze současných chutí?

Dokážeš sestavit hvězdný tým?

Odpověděl jsi na všechny otázky ano?

Pak hledáme právě TEBE!

Aerokosmická technologická společnost SpaceX zaměstná sehraný tým gastronomických vývojářů (Složený nejlépe  z chefkuchaře, výživového poradce, raketového inženýra a marketingového kreativce. Dále kohokoli uznáte za velmi přílišného).

Podmínky:

Vyžadujeme tým profesionálů, který bude schopný vytěžit ze svých mnoholetých zkušeností v oboru to nejlepší. Výsledkem jejich práce bude navržení dvou jídel a jejich následná prezentace před komisí. Tyto lahůdky poslouží nejen našim kosmonautům při jejich letu na Mars, ale budou v nabídce i pro všechny vesmírné fandy v našem CosmoShopu.

2 JÍDLA (lze zvolit jakoukoliv kombinaci, podmínkou je mít připravená 2 různá jídla). Např:

snídaně x oběd (x večeře; x svačina)

sladké jídlo x slané jídlo

jídlo x pití

zdravá svačina x snack k TV

Nutno připravit každé jídlo na ochutnání pro 3 člennou komisi, ta se ve svém hodnocení zaměří na:

název a slogan produktu (až 12b.)

vytvořte celistvý produkt včetně chytlavého názvu a sloganu

chuť (až 9b.)

vzhled (až 3b.)

požitelnost ve stavu bez tíže (až 9b.)

hodnotí se zejména nápaditost, jak se tým vypořádá s problémem konzumace stravy ve vesmíru (v nulové gravitaci)

prezentace jídla a týmu (až 15b.)

lze zvolit jakoukoliv formu prezentace, jak zaujmout 3 člennou komisi (projev, tanec, pohádka, hra - úplně cokoliv)

prezentace by měla obsahovat představení skupiny (jména a jejich profesní zaměření, zkušenosti a největší úspěchy v oboru)

představení jídla, jak se dá jíst, jeho přednosti atp. (zaměřte se i na body, hodnocené komisí viz výše)

Vaše produkty nám představíte na slavnostním večeru, v základně SpaceX, kam jste všichni srdečně zvání, a to 31.5. 2019 v 19:15. Dostanete 5 minut na přípravu (vše, co k ní potřebujete musíte mít s sebou) a 5 min na prezentaci samotnou. Těšíme se na Vás!

(Prosím neberte tento úkol ani sami sebe během něj moc vážně, cílem je představit svou hlídku ostatním a zažít u toho i trochu legrace. Nebojte se být kreativní, můžete si hodně vymýšlet a použít i neexistující fyzikální a jiné zákony. Využijte spíše svoji nápaditost než znalost molekulární kuchyně. Určitě dopadnete lépe s originálně odprezentovaným jablkem než s nudně pojatou práškovou zmrzlinou. Vychutnejte si dosyta svých 5 minut slávy a stejně tak si užijte vynikající podívanou na ostatní hlídky.)